NÁŠ FESTIVAL 2X ZA ROK : I
Comics Salon 2018
I
AnimeSHOW 2019
Slovensk Verzia
English Version
Deutsche Version
Magyar Verzio
Ceska Verze
HOME VSTUPENKY UBYTOVANIE PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FOTKY PRAVIDLÁ KONTAKT

Eurocosplay 2018

Tento rok sa aj festival Comics Salon zaregistroval do súťaže Eurocosplay 2018, ktorá sa uskutoční v Októbri 2018 v Londýne, v rámci London MCM Expo.

O čo ide?

Eurocosplay pozostáva zo série regionálnych európskych kvalifikačných súťaží a víťazi budú spolu súťažiť vo finále, ktoré sa uskutoční na London MCM Expo v Októbri 2018.

Každý registrovaný festival vyberie jedného víťaza cosplay súťaže, aby ho reprezentoval vo finále. Finalista bude mať preplatené náklady na cestovanie a ubytovanie na Európskom finále.

Kto sa môže zúčastniť?

- Zúčastniť sa môže každý cosplayer, ktorý má vlastnoručne vyrobený kostým. Povolené sú kúpene doplnky, parochne alebo topánky. Väčšina kostýmu však musí byť vyrobená.
- Cosplay MUSÍ mať ilustrovaný alebo animovaný zdroj (anime, manga, hry, etc.).
- Do súťaže sa môžu prihlásiť len osoby staršie ako 18 rokov.

Čo je vlastnoručne vyrobený kostým a prečo nemôžem mať kupované oblečenie?

- Vás kostým nesmie obsahovať kupované časti oblečenia ako napríklad nohavice, tričko, kabát etc. (výnimkou sú spodná bielizeň a doplnky (viď. bod vyššie)).
- Kostým nesmie obsahovať ani upravované kusy oblečenia ako napr. upravené tričko, nohavice, kabát etc.
- Eurcosplay je súťaž kostýmov, stvárnenie postavy a zručností. Tvorba kostýmu je o tom, čo zvládnete a nie o tom, čo si kde kúpite.

Ako sa bude vyberať reprezentant EC 2018?

Vzhľadom na rozdiely v pravidlách cosplay súťaže Eurocosplay a Comics Salon, bude reprezentanta vyberať porota spomedzi účastníkov spĺňajúcich pravidlá a ten bude vyhlásený mimo poradia určeného podľa hlasovania divákov v cosplay súťaži na CS 2018. Porota vyberie jedného výhercu kvalifikácie na CS2018.

Čo sa bude posudzovať?

Odborná porota bude hodnotiť kvalitu spracovania, podobnosť s postavou, náročnosť a celkový dojem. Konečné rozhodnutie poroty bude definitívne.

Prečo až od 18 rokov?

Pretože je to tak stanovené v pravidlách Eurocosplayu. Nikto si nezoberie na zodpovednosť neplnoletú osobu.

Čo získa Slovenský reprezentant?

Okrem preplatenia letenky, ubytovania a vstupného na MCM Expo, môže vo svojej izbe ubytovať ďalšiu osobu, ktorá dostane aj zadarmo vstupné.

Pár rád na záver?

Pri príprave svojho kostýmu majte na pamäti, že hodnotiť sa bude aj spracovanie a kvalita kostýmu. Vyhýbajte sa preto lacno vyzerajúcim materiálom (polystyrén etc.), zlému šitiu (pr. nakrivo zošité časti, páranie na niekoľkých miestach) a venujte pozornosť doplnkom a detailom (topánky, parochne a iné podľa Vás nepodstatné drobnosti). Konkurencia v Európe je naozaj veľká, preto do toho skúste dať všetko, aby sme na Vás mohli byť hrdí. Minuloročné postupujúce cosplaye nájdete aj tu:
http://www.londonexpo.com/cosplay/eurocosplaychampionships/

Kde nájdem ďalšie informácie o Eurocosplay?

Ďalšie informácie môžete nájsť na stránke:

http://www.londonexpo.com/cosplay/eurocosplaychampionships/

Mám ďalšie otázky, kto mi odpovie?

Pokiaľ máte otázky, alebo sa chcete poradiť, či váš cosplay spĺňa pravidlá, môžete ma kontaktovať na maili: cosplay.csas@gmail.com

Copyright 1988-2018 Róbert Žittňan - All rights reserved