Logo

Pic 1 vysvetlenie


info

Comics&Manga book je projekt, ktorý vznikol na podporu slovenských a českých komiksových a manga autorov. Objavujú sa v ňom najlepšie práce zo súťaže, ktorú každý rok vyhlasuje festival Comics salón. Projekt je neziskový od fanúšikov a pre fanúšikov a jeho realizácia je plne financovaná z grantov a predaja predchádzajúcich dielov.

Zatiaľ vyšlo 5 dielov zbierky, ktoré boli krstené počas festivalu. Náklad prvých štyroch dielov je 1 000 kusov, piateho dielu 500 kusov a každý ma 200-280 strán. Posledné tri diely navyše obsahujú 64 farebných strán. Zbierka sa predáva priamo na festivale a akciách, ktoré organizuje OZ AnimeCrew a následne je distribuovaná do slovenských a českých kníhkupectiev a nie je problém ju zakúpiť aj on-line.

Publikácia je rozdelená na dve časti – komiksovú, ktorá sa číta tradičným západným spôsobom zľava do prava a manga časť, ktorá sa číta „východným“ spôsobom sprava do ľava. Snažíme sa o rovnocennosť a rovnaký rozsah oboch častí. Okrem komiksu a mangy v zbierke nájdete aj odborné články súvisiace s touto tematikou.

Prioritne uverejňujeme víťazné práce minulého ročníka súťaže Comics & Manga. Snažíme sa však oslovovať aj iných skvelých autorov, aby nám poslali alebo vytvorili diela špeciálne pre náš zborník. Rovnako sme veľmi radi, že sa nám ozývajú aj noví autori a dúfame, že tento trend bude ďalej pokračovať. Naozaj kvalitné práce určite uverejníme v najbližšom dieli. Takže ak máte doposiaľ neuverejnené diela, kreslíte vlastný komiks alebo mangu a chceli by ste sa zapojiť do tohto projektu, určite sa zúčastnite súťaže alebo sa ozvite priamo a pomôžte pri vytváraní a rozvíjaní tohto projektu.