NAŠE FESTIVALY » I
Comics Salon
I
IstroCON
I
AnimeSHOW
I
GAME EXPO
Slovenská Verzia
English Version
Deutsche Version
Magyar Verzio
Ceska Verze
HOME VSTUPENKY UBYTOVANIE PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FOTKY PRAVIDLÁ KONTAKT

Eurocosplay 2017

Tento rok sa aj festivaly AnimeSHOW a Comics Salon zaregistrovali do súťaže Eurocosplay 2017, ktorá sa uskutoční v Októbri 2017 v Londýne, v rámci London MCM Expo.

O čo ide?

Eurocosplay pozostáva zo série regionálnych európskych kvalifikačných súťaží a víťazi budú spolu súťažiť vo finále, ktoré sa uskutoční na London MCM Expo v Októbri 2017.

Každý registrovaný festival vyberie jedného víťaza cosplay súťaže, aby ho reprezentoval vo finále. Finalista bude mať preplatené náklady na cestovanie a ubytovanie na Európskom finále.

Kto sa môže zúčastniť?

- Zúčastniť sa môže každý cosplayer, ktorý má vlastnoručne vyrobený kostým. Povolené sú kúpene doplnky, parochne alebo topánky. Väčšina kostýmu však musí byť vyrobená.
- Cosplay MUSÍ mať ilustrovaný alebo animovaný zdroj (anime, manga, hry, etc.).
- Do súťaže sa môžu prihlásiť len osoby staršie ako 18 rokov.

Čo je vlastnoručne vyrobený kostým a prečo nemôžem mať kupované oblečenie?

- Vás kostým nesmie obsahovať kupované časti oblečenia ako napríklad nohavice, tričko, kabát etc. (výnimkou sú spodná bielizeň a doplnky (viď. bod vyššie)).
- Kostým nesmie obsahovať ani upravované kusy oblečenia ako napr. upravené tričko, nohavice, kabát etc.
- Eurcosplay je súťaž kostýmov, stvárnenie postavy a zručností. Tvorba kostýmu je o tom, čo zvládnete a nie o tom, čo si kde kúpite.

Ako sa bude vyberať reprezentant EC 2017?

Vzhľadom na rozdiely v pravidlách cosplay súťaže Eurocosplay a AnimeSHOW a Comics Salon, bude reprezentanta vyberať porota spomedzi účastníkov spĺňajúcich pravidlá a ten bude vyhlásený mimo poradia určeného podľa hlasovania divákov v cosplay súťaži na AS a CS 2017. Porota vyberie jedného finalistu na AS2017 a druheho na CS2017, pricom o absolutnom vitazovi sa dozvieme na CS2017. O víťazovi z oboch finalistov vyberie tá istá porota.

Čo sa bude posudzovať?

Odborná porota bude hodnotiť kvalitu spracovania, podobnosť s postavou, náročnosť a celkový dojem. Konečné rozhodnutie poroty bude definitívne.

Prečo až od 18 rokov?

Pretože je to tak stanovené v pravidlách Eurocosplayu. Nikto si nezoberie na zodpovednosť neplnoletú osobu.

Čo získa Slovenský reprezentant?

Okrem preplatenia letenky, ubytovania a vstupného na MCM Expo, môže vo svojej izbe ubytovať ďalšiu osobu, ktorá dostane aj zadarmo vstupné.

Čo získa neúspešný finalista?

2 vstupenky na MCM Expo a príspevok na ubytovanie a cestu.

Pár rád na záver?

Pri príprave svojho kostýmu majte na pamäti, že hodnotiť sa bude aj spracovanie a kvalita kostýmu. Vyhýbajte sa preto lacno vyzerajúcim materiálom (polystyrén etc.), zlému šitiu (pr. nakrivo zošité časti, páranie na niekoľkých miestach) a venujte pozornosť doplnkom a detailom (topánky, parochne a iné podľa Vás nepodstatné drobnosti). Konkurencia v Európe je naozaj veľká, preto do toho skúste dať všetko, aby sme na Vás mohli byť hrdí. Minuloročné postupujúce cosplaye nájdete aj tu:
http://www.londonexpo.com/cosplay/eurocosplaychampionships/

Kde nájdem ďalšie informácie o Eurocosplay?

Ďalšie informácie môžete nájsť na stránke:

http://www.londonexpo.com/cosplay/eurocosplaychampionships/

Mám ďalšie otázky, kto mi odpovie?

Pokiaľ máte otázky, alebo sa chcete poradiť, či váš cosplay spĺňa pravidlá, môžete ma kontaktovať na maili: cosplay.csas@gmail.com

Copyright 1988-2017 Róbert Žittňan - All rights reserved